DPF cleaner

Od dawna wiadomo, że pojazdy spalinowe generują olbrzymie ilości szkodliwych substancji dla nas i dla środowiska naturalnego. Aby przeciwdziałać więc pogarszającej się kondycji naszego otoczenia, nałożono na producentów aut wytyczne i normy, mające na celu rozwiązanie tego problemu. Są to różnego rodzaju rozwiązania, które mają ograniczyć emisję toksycznych spalin do otoczenia. Służą do tego takie urządzenia jak filtr cząstek stałych. To obecnie kluczowy element, montowany we wszystkich nowoczesnych pojazdach. Warto jednak wiedzieć, że jako taki podlega on bardzo silnej eksploatacji. Dlatego należy go systematycznie czyścić i regenerować. W jaki sposób przeprowadzić taki zabieg? Czy sprawdzi się do tego celu DPF Cleaner?

Eksploatacja filtra DPF i problemy z tym związane 

Posiadanie własnych czterech kółek wiąże się ze sporymi wydatkami. Nie tylko musimy bowiem pamiętać o tym, aby kupować do nich odpowiednie paliwo. Użytkowanie auta to także regularnie ponoszone koszty związane z eksploatacją i wymianą poszczególnych podzespołów. Jeden z takich elementów to filtr DPF. Jego obecność została narzucona na producentów samochodów, aby ograniczyć emisję szkodliwych spalin.

Urządzenie to pełni w pojeździe bardzo istotną funkcję, co wiąże się jednocześnie z intensywnym użytkowaniem. To bowiem element, który ma za zadanie oczyszczać spaliny z toksycznych związków. W praktyce oznacza to więc, że część ta pracuje na najwyższych obrotach. Dlatego konieczne jest systematyczne przeprowadzanie procesu regeneracji filtra DPF. Co więcej, raz na jakiś czas należy wymienić to urządzenie na nowe. Kierowcy szczególnie nie lubią tej chwili, ponieważ zwykle jest to niemały wydatek. Czy jest jednak jakiś sposób, aby odsunąć w czasie konieczność wymiany?

DPF cleaner

Czym jest DPF Cleaner i w jakim celu się go stosuje? K2 DPF Cleaner Opinie, K2 do czyszczenia DPF

Choć konieczność systematycznego czyszczenia, a w końcu także wymiana filtra DPF jest nieuchronna, możemy próbować opóźnić ten moment. W jaki sposób? Przede wszystkim poznając specyfikę pracy tego urządzenia. Filtr cząstek stałych działa bowiem w ścisłym powiązaniu z funkcjonowaniem silnika. Kiedy ten wchodzi na wysokie obroty, inicjuje się proces spalania cząstek sadzy. Aby przebiegał on prawidłowo, zaleca się wyjazd na autostradę, gdzie auto może się bezpiecznie rozpędzić. Tylko wówczas może się odbyć regeneracja filtra i dopalenie pozostałych wewnątrz cząstek. Niestety nasz tryb życia nie zawsze pozwala nam “zabierać swoje cztery kółka w trasę”. Z kolei jazda po mieście może sprawić, że szybciej przyjdzie moment wymiany tego podzespołu na nowy. Co w takiej sytuacji zrobić?

Jakie są — płyn do czyszczenia DPF opinie? Specjaliści polecają stosowanie specjalistycznych preparatów czyszczących, które z jednej strony mają za zadanie wesprzeć pracę silnika. Z drugiej, ułatwiają proces oczyszczania filtra DPF. Rozwiązania tego rodzaju mają potwierdzoną skuteczność i z pewnością na jakiś czas odkładają konieczność podejmowania bardziej radykalnych środków.

Preparaty DPF Cleaner zwiększają efektywność i wydajność pracy silnika oraz podległych mu podzespołów. Ich główna funkcja polega na poprawie jakości spalania paliwa, a co za tym idzie na zmniejszeniu ilości odkładanej wewnątrz filtra sadzy. Co więcej, środek ten wspomaga procesy oczyszczania filtra DPF poprzez zmniejszenie poziomu temperatury oraz skrócenie trwania całego zabiegu.

Dlaczego warto stosować preparaty DPF Cleaner? Preparat do czyszczenia DPF – K2 dpf cleaner opinie forum

Specjalistyczne preparaty czyszczące mogą działać zarówno profilaktycznie, jak i doraźnie, kiedy już dojdzie do zapchania. Wówczas można zabieg regeneracji przeprowadzić nawet bez konieczności demontażu urządzenia. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Środka DPF Cleaner można użyć wyłącznie na zimny silnik. Odbywa się to za pomocą specjalnego wężyka, który umieszczamy w miejscu czujnika ciśnienia. Uznaje się, że pełne opakowanie preparatu daje ilość potrzebną do przeprowadzenia skutecznego procesu regeneracji. Dzięki zawartym w składzie substancjom czynnym pozostałe cząsteczki sadzy i popiołu rozpuszczają się pod wpływem ich działania. Cały zabieg należy przeprowadzić za jednym razem, robiąc około pięciosekundowe przerwy pomiędzy aplikacjami sprayu czyszczącego.

Kiedy już zużyjemy całe opakowanie, zgodnie z zaleceniami, należy zdemontować rurkę aplikacyjną, a następnie włączyć silnik na wolnych obrotach. Powinien on pracować w ten sposób przez mniej więcej 15 minut. Po tym czasie zaleca się przejażdżkę naszym autem przez kolejne 30 minut. To czas, który pozwoli na to, aby preparat czyszczący zneutralizował się z silnika. Przeprowadzenie tego zabiegu to łatwy i ekonomiczny sposób na opóźnienie konieczności wymiany filtra DPF.

W jakich sytuacjach najlepiej zastosować preparat czyszczący?

Choć można korzystać z niego również profilaktycznie, najwięcej korzyści przyniesie tym kierowcom, którzy nie wyjeżdżają swoim autem na dłuższe trasy. Analizy i badania pokazują, że środki czyszczące zauważalnie wydłużają żywotność filtra DPF. Mimo tego, warto jednak pamiętać o tym, że choć skuteczność tego rodzaju preparatów została udowodniona, nie sprawią one, że urządzenie będzie działało w nieskończoność. Ich stosowanie przynosi wiele korzyści, ale i tak prędzej czy później, będziemy musieli wymienić nasz filtr na nowy. Wcześniej jednak zaleca się wizytę w specjalistycznym serwisie, w którym wykwalifikowani mechanicy precyzyjnie określą problem, a następnie wskażą jego rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button