Czyszczenie DPF Łódź

Wszystkie samochody, które mają silnik diesla, wyposażone są w tak zwany filtr cząstek stałych, czyli DPF. Auta najczęściej mają na desce rozdzielczej kontrolkę, która gdy się zaświeci, poinformuje o tym, że w filtrze zgromadziło się zbyt dużo osadów. Dowiedz się, jakie są objawy zapchanego filtra DPF i na czym polega jego czyszczenie? Gdzie wybrać czyszczenie DPF Łódź?

Jakie objawy informują o zapchaniu filtra cząstek stałych DPF?

Gdy dojdzie do zapchania filtra cząstek stałych DPF pojawią się pewne objawy, które o takim stanie zasygnalizują. Ważną informacją jest spadek osiągów silnika. Innym symptomem jest też zwiększenie obrotów silnika bez najmniejszego powodu. Kierowca powinien również zainteresować się sytuacją, w której dochodzi do częstego przechodzenia auta w tryb awaryjny. O zapchanym filtrze cząstek stałych może informować też spadek mocy i wystąpienie w sterowniku błędów P2463, bądź też P2002.

Czyszczenie DPF Łódź, czyli dlaczego nie należy jeździć z zapchanym filtrem cząstek stałych?

Osoby, które jeżdżą z zapchanym filtrem cząstek stałych, narażają się przede wszystkim na usterki, które mogą zakończyć się poważnymi wydatkami z budżetu domowego. Gdy filtr cząstek stałych będzie przepełniony, wówczas sterownik będzie inicjował procedurę wypalania zbyt często. Takie działanie doprowadzi do podawania za dużej ilości paliwa i przedostawania się oleju napędowego do oleju silnikowego. Wówczas zmniejszą się zdolności smarne i może dojść do zatarcia silnika.

Przepełniony filtr DPF jest informacją do tego, aby jak najszybciej przeprowadzić czyszczenie filtra cząstek stałych. Warto wówczas udać się do profesjonalnego warsztatu samochodowego i zlecić specjalistom przeprowadzenie czyszczenia DPF za pomocą metody hydrodynamicznej. Dzięki temu uda się nie tylko uniknąć większych kosztów napraw, ale także kar nałożonych przez służby policyjne za jazdę pojazdem niespełniającym norm.

Jak rozpoznać wypalanie filtra DPF?

Ważną informacją jest to, że w przypadku wielu pojazdów dochodzi do samoczynnego oczyszczania filtra za pośrednictwem procesu wypalania. Proces jest inicjowany od 300 do 800 kilometrów w ruchu miejskim i co 1500 km przy poruszaniu się po dłuższej trasie. Wówczas kierowca z pewnością zauważy wzrost paliwa o kilka litrów. Co więcej, w trakcie dodawania gazu można też poczuć nagłe szarpnięcia.

Czyszczenie DPF Łódź

Czyszczenie filtra DPF Łódź, na czym polega?

Zdecydowanie najlepszą opcją, jeśli chodzi o rozwiązanie kłopotu związanego z zapchanym filtrem cząstek stałych, jest jego regeneracja. W przypadku tego działania rozcina się w miejscach fabrycznych spawy tłumika, a następnie wyciąga ze środka wkład DPF. W efekcie osoba dokonująca tego zabiegu może bez problemu ocenić stan filtra. Gdy prezentowana część jest uszkodzona mechanicznie, zużyta lub też stopiona, wówczas nie nadaje się do żadnego wykorzystania. Dlatego w takich okolicznościach należy wymienić filtr DPF na nowy. W pozostałych przypadkach specjalista przeprowadza regenerację lub inaczej czyszczenie filtra cząstek stałych. Istotne jest również to, że zregenerowany lub nowy wkład owija się w otulinę fabryczną i montuje do wnętrza tłumika. Wszystko należy szczelnie zamknąć. Po takiej czynności filtr DPF zyskuje podobne parametry jak nowa część. Zaletą jest również to, że regeneracja kosztuje dużo mniej niż zakup nowego filtra DPF.

Czyszczenie filtra DPF Łódź, czyli co zrobić, aby nie dopuścić do zapchania filtra cząstek stałych?

Duży wpływ na jakość filtra ma styl jazdy kierowcy. Trzeba zauważyć, że osoby, które przede wszystkim poruszają się na krótkich trasach, po drogach miejskich częściej mają problemy z zatkanym filtrem cząstek stałych. Jest to związane z tym, że w takich warunkach silnik nie może rozgrzać się do odpowiedniej temperatury, która potrzebna jest do przeprowadzenia procesu spalania. Zatem kierowca powinien, co jakiś czas udawać się samochodem w dłuższą trasę. Dzięki temu samochód zyska możliwość wypalenia całej zgromadzonej w filtrze sadzy.

Spore znaczenie, jeśli chodzi o dbanie o filtr cząstek stałych, ma używanie odpowiedniego oleju silnikowego. Specjaliści zalecają przede wszystkim stosowanie produktów, które mają niską zawartość SAPS, a więc popiołów siarczanowych i fosforowych i siarki. Dzięki temu kierowy nie muszą martwić się, że dojdzie do zbyt dużego obciążenie układu wydechowego. Takie produkty mają też taką zaletę, że dodatkowo pomagają w procesie spalania sadzy z filtra.

Filtr DPF jest bardzo ważnym elementem układu wydechowego auta. Dzięki temu do atmosfery nie dostają się szkodzące zdrowiu, a także środowisku związki w takich ilościach, jak kiedyś. Pojawienie się objawów świadczących o zapchaniu filtra cząstek stałych powinno skłonić kierowcę do sprawdzenia stanu DPF. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że w takich sytuacjach nie zawsze potrzebna jest wymiana filtra. Może okazać się, że wystarczy regeneracja. Dzięki temu kierowca zapłaci dużo mniej. Co więcej, odpowiednia eksploatacja auta i regularne czyszczenie także uchronią przed poważnymi naprawami, a co za tym idzie także i wydatkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button