Czyszczenie DPF cena

Filtr DPF jest ważnym elementem układu wydechowego samochodu. Pełni zasadniczą rolę związaną z oczyszczaniem spalin. Dzięki temu do atmosfery dostaje się mniej szkodliwych substancji. Tak samo, jak każda część w samochodzie, filtr DPF po jakimś czasie ulega uszkodzeniu lub zapchaniu. Na szczęście istnieje czyszczenie DPF cena dużo niższa niż przy wymianie całej części.

Co to jest filtr DPF?

Filtr cząstek stałych ma za zadanie oczyszczanie spalin z cząstek stałych, sadzy, a także popiołu. Istotne jest to, że pierwsze filtry wykorzystywano już w roku 1980, natomiast w autach od 1996 roku. Były to francuskie jednostki napędowe HDI. W końcu przyszedł rok 2005, w którym to w życie weszła norma Euro4. Były to przepisy, które narzucały konieczność stosowania filtrów DPF. Zgodnie z przepisami każdy pojazd, który ma silnik wysokoprężny poruszający się po drogach publicznych w Europie, musi mieć filtr cząstek stałych.

Skąd wiadomo, że filtr uległ zanieczyszczeniu, zanim zajrzy nam w oczy czyszczenie DPF cena?

Jednym z objawów, który świadczy o tym, że filtr został zanieczyszczony, jest spadek osiągów silnika. Innym ważnym symptomem jest zwiększenie obrotów silnika. Kierowca powinien zwrócić również uwagę na to gdy auto często przechodzi w tryb awaryjny. Innym istotnym objawem jest spadek mocy, a także wystąpienie w sterowniku błędu P2463, bądź też P2002.

Na czym polega wypalanie filtra DPF?

Gdy filtr cząstek stałych DPF jest zabrudzony w takim stopniu, że już nie jest w stanie dobrze spełniać swojej roli, należy przeprowadzić jego wypalanie. Proces ten może być wykonany na dwa sposoby. Jedną z metod jest wypalanie filtra podczas jazdy. Najlepszą techniką na wypalanie filtra DPF jest po prostu jazda dieslem na dłuższej trasie. Dzięki temu temperatura spalin osiągnie poziom, który będzie odpowiedni do wykonania tego zadania. Istotne jest to, że w tym przypadku wszystko odbywa się samoczynnie, a więc kierowca nie musi nic robić, wystarczy tylko, że uda się w trasę.

Na czym polega wypalanie filtra DPF na postoju?

Filtr DPF wypala się również na postoju. Jest to jednak metoda, która jest najmniej polecana przez specjalistów. W tym przypadku, gdy komputer pokładowy poinformuje o tym, że należy wypalić filtr cząstek stałych, wtedy trzeba utrzymać obroty na poziomie od 2500 do 3500 obrotów na minutę. Istotne jest to, aby takiej procedury nie przeprowadzać w zamkniętych pomieszczeniach, czy też garażach. Warto także skorzystać z rozwiązania, jakim jest wypalanie filtra DPF w profesjonalnym warsztacie samochodowym.

Czyszczenie DPF cena 2

Na czym polega czyszczenie filtra DPF?

Innym rozwiązaniem jest czyszczenie filtra DPF. Wówczas stosuje się środki chemiczne, które wprowadza się do wewnątrz. Co więcej, do usuwania zanieczyszczeń używa się także fal ultradźwiękowych. Z kolei środki chemiczne wymywają i usuwają brud z filtra cząstek stałych.

Czyszczenie DPF cena

Do czyszczenia filtra DPF najczęściej stosuje się tak zwaną metodę hydrodynamiczną. W przypadku samochodów osobowych czyszczenie filtra cząstek stałych trwa około godziny. Co więcej, działanie takie kosztuje od 400 do 500 złotych bez konieczności demontażu i montażu filtra.

Czyszczenie DPF cena, czyli regeneracja filtra cząstek stałych Łódź

Zaletą regeneracji filtra cząstek stałych jest niski koszt. Dzięki temu otrzymujemy filtr, który będzie porównywalny z nową częścią, a będzie znacznie tańszym rozwiązaniem. Warto podkreślić, że za regenerację filtra zapłacimy w granicach 400-500 złotych, co stanowi ułamek tego, co należy uiścić za zupełnie nowy DPF.

Serwis DPF Łódź, czyli jak istotne jest prawidłowe działanie filtra cząstek stałych?

Filtr cząstek stałych DPF ma bardzo ważne zadanie. Jest to element układu wydechowego, który odpowiada za mechaniczne oczyszczanie spalin przez ich zatrzymywanie. Dzięki temu do środowiska naturalnego nie przedostaną się szkodliwe substancje w takich ilościach, jak to bywało kiedyś. Warto zauważyć, że w trakcie spalania oleju napędowego w spalinach znajdują się przede wszystkim cząsteczki metali i inne substancje rakotwórcze. Samochody, które mają na swoim pokładzie filtr DPF wykazują ogromną skuteczność, jeśli chodzi o zatrzymywanie szkodliwych substancji. Istotne jest to, że samochody używane wyłącznie na krótkich dystansach nie mogą prawidłowo przeprowadzić procesu wypalania sadzy. W konsekwencji dochodzi do częstego zapychania filtra DPF. Wszystko to niedobrze wpływa na pracę silnika.

Czy można sprawdzić stan filtra DPF?

Sprawdzenie filtra DPF jest możliwe, ale potrzeba do tego zadania komputera diagnostycznego. Różnica ciśnień spalin osiąganych się przed i za filtrem pozwoli określić stopnień napełnienia filtra cząstek stałych. Niektóre pojazdy mają też wskaźnik napełnienia filtra DPF. Istotne jest jednak to, że w większość samochodów ma po prostu kontrolki, które informują o napełnieniu DPF w 80 procentach. Jest to sygnał do tego, aby wyruszyć w trasę i przeprowadzić wypalanie filtra cząstek stałych. Na końcu warto powiedzieć o tym, że im dłuższa eksploatacja, tym filtr szybciej się zanieczyszcza. Jednakże za to proces usuwania brudu trwa znacznie krócej niż na początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button